O nas - PeTe Skydive skoki spadochronowe

Idź do spisu treści

Menu główne:

 

PeTe Skydive to Strefa i Szkoła Spadochronowa  założona w 2002 roku przez najbardziej doświadczonych instruktorów pragnących wprowadzić do Polski zachodnie standardy szkolenia i skakania. Jako pierwsi organizowaliśmy w Polsce regularne skoki z 4000 metrów i pierwsi w Europie Środkowej zaczęliśmy szkolić metodą AFF. Nasi instruktorzy to wielokrotni mistrzowie Polski i byli członkowie kadry narodowej mający na koncie po kilka tysięcy skoków. Główni założyciele PeTe Skydive Krzysztof Filus (10.500 skoków), Janusz Kucharski (8.500 skoków) współpracują i skaczą razem od 30 lat. Kiedyś byli piękni i młodzi...

W naszej pracy pragniemy łączyć profesjonalne wyszkolenie z dobrą zabawą przy zapewnieniu uczestnikom maksimum bezpieczeństwa. Mamy całą rzeszę zadowolonych ze wspaniale spędzonego czasu skoczków, którzy jak sami mówią z utęsknieniem czekają na każde następne spotkanie.

Nazwa PeTe pochodzi od Piotrkowa Trybunalskiego - tu właśnie prowadzimy działalność. A Skydive to po angielsku skakanie ze spadochronem dla przyjemności.
skoki spadochronowe
PeTe Skydive.

Strefa zrzutu PeTe Skydive jest własnością Polskiego Stowarzyszenia Sportów Powietrznych (PSSP). Posiadamy Certyfikat Ośrodka Szkolenia Lotniczego wydany przez Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego.Zapraszamy do zapoznianie się z naszą ekipą i obejrzenia Strefy na filmie.Skoki spadochronowe w tandemie, strefa spadochronowaPeTe Skydive - kadra

dr Witold Filus "Witek"

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Sportów Powietrznych
. Jest zawodowym pilotem - lata jako kapitan na odrzutowcach w Locie. Czołowy polski pilot balonu. Prywatnie brat "Cienkiego" i szwagier Anetki. Trudno uchwycić go obiektywem.

Krzysztof Filus "Cienki"

Pierwszy instruktor AFF w Europie Środkowej, pilot tandemu
. Ma na koncie ponad 10 500 skoków (najwięcej w Polsce) - skacze od 1976 roku. Egzaminator spadochronowy w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. W latach 90-tych pięciokrotny mistrz Polski i członek kadry narodowej. Uczestnik Ikariady - olimpiady sportów lotniczych. Pochodzi z rodziny o lotniczych tradycjach - jego ojciec był pilotem i instruktorem samolotowym, szybowcowym i spadochronowym a brat jest kapitanem w PLL Lot i prezesem naszego stowarzyszenia. Znany jako "Szef wszystkich szefów, Krzysztof Jeżyna ze Szczecina... ;) ".

tel: 693 724 292


Mirek Rapita

Kierownik lotów.
On koordynuje ruch statków powietrznych nad naszym lotniskiem. Poza tym ma na koncie 8500 skoków uczestnik Mistrzostw Polski Wojska Polskiego oraz zdobywca złotych, srebrnych i brązowych medali na zawodach pucharu świata w spadochroniarstwie. Członek kadry narodowej Polski i kadry wojska polskiego, brał udział w pierwszym rekordzie Polski w formacji zespołowej w 1991 roku. Trener kadry wojska polskiego.

Sławomir Grochowski "Trener"

Instruktor AFF i wytrawny pilot tandemu.
Skacze od 1984 roku - ma na koncie 7500 skoków (w tym około 3500 w tandemie). Uczestnik rekordu Polski w skokach wysokościowych (9400 metrów). Wicemistrz Polski w akrobacji zespołowej. Zwycięzca licznych międzynarodowych zawodów: w celności lądowania w Belgii i w Polsce, w wieloboju spadochronowym we Włoszech. Licencjonowany mechanik spadochronowy - rigger.  Wielki miłośnik piłki nożnej, jego ulubiony zawodnik to Diego Armando Maradona, prowadzi "Bar Pod Wisielcem", w którym podają jedynie tosty...

Mariusz Koba "Sajgonka"

Instruktor AFF i pilot tandemu. Wykonał ponad 5
500 skoków. Wicemistrz Polski w akrobacji zespołowej. Uczestnik rekordu Polski w RW. Ma najlepszą kwaterę na lotnisku i najlepej kosi trawę w obejściu (tzw. "Kosiarz Umysłów"). Prywatnie "I love you" Zuzi i tatuś małej Laury.

Dealer firmy DEEM FLYWEAR
(http://deemflywear.com/)

"Kręcioł"

Instruktor spadochronowy, tandempilot, układacz spadochronowy. Ma na koncie 3500 skoków. Pierwszy skok oddał w 1993r.

Osiągnięcia:
- od 1998r. wielokrotny indywidualny mistrz Polski w celności lądowania i akrobacji indywidualnej
- dwukrotny indywidualny mistrz Polskiw wieloboju spadochronowym
- wielokrotny reprezentant Polski w zawodach zagranicznych i krajowych

Bartłomiej Kościółkiewicz "Bolek"

Szef kamerzystów, Instruktor AFF.
Na swoim koncie ma ponad 1000 skoków. Najmłodszy z ekipy, ale z wielkim talentem. Jest fanem "Bolka i Lolka" i z przymusu również piłki nożnej...

Leszek "Wąsiu" Potępa

Instruktor Spadochronowy AFF, kamerzysta, tandempilot.
Ma za sobą ponad 6000 skoków i kilkadziesiąt ratowań. Mówi o sobie "normalny inaczej", ma swój niepowtarzalny styl i potrafi robawić każdego.
Łukasz Zieliński "Luke"

Specjalista programista informatyk strefowy
, człowiek od wszystkiego, kamerzysta. Dba o system rezerwacyjny i inne sprawy związane z komputerami. Oczywiście jest skoczkiem spadochronowym, na koncie ma prawie 600 skoków wraz z "Kitty". Goli się dopiero wtedy, gdy jego broda jest dwa razy dłuższa od włosów. Na codzień bardzo spokojny, emocje okazuje jedynie przy komputerze. Nawet z nim rozmawia...fb: luke.pete.pl

Rafał Filus "Dziedzic"

Kamerzysta, multiinstrumentalista.
Reprezentant Wojska Polskiego na olimpiadach i zawodach międzynarodowych w celności lądowania, relative i w tunelu aerodynamicznym.
Na strefie PeTe Skydive pomaga skoczkom, którzy pragnął rozwijać swoje umiejętności, filmuje skoki tandemowe i poprawia nastrój swoim wiecznym uśmiechem. Prywatnie syn "Cienkiego" i miłośnik wszelskich sportów ekstremalnych.

Robert Arnold

Kamerzysta.
Skacze od 2009 roku i ma za sobą 450 skoków. Nie potrafi zrobić warkocza, ale za to całkiem nieźle śpiewa...


Jacek Zych "Szefu"

Szef układalni i wypożyczalni spadochronów.
Od 1997 roku licencjonowany mechanik spadochronowy - rigger. Instruktor spadochronowy. Skacze od 1984 roku, na koncie ma 4000 skoków. W latach 90 członek kadry narodowej, dwukrotny mistrz i wicemistrz Polski w celności lądowania i dwuboju spadochronowym.
Wielokrotny reprezentant Polski w zawodach krajowych i zagranicznych.

"Dżakar" = Samotny Snajper

Licencjonowany mechanik spadochronowy, rigger.
Wielokrotny mistrz Polski w celności i akrobacji. Wytrawny skoczek spadochronowy, perfekcyjnie ląduje w strefowym basenie. Reprezentant Polski w zawodach zagranicznych i krajowych. Ma najbardziej ekskluzywne, optycznie wydłużające szłapy gumioki na strefie.

 
 

Andzia

Obsługa manifestu. Wita, zarządza planowaniem i ogarnia wszystko, co związane jest ze skokami tandemowymi. Zajmuje się organizacją dużych imprez tandemowych i marketingiem.

Renata Filus "Renia"

Pracuje  w manifeście
("w okienku"). Wszelkie formalności będziecie załatwiać właśnie z nią. Skończyła kurs AFF i zamierza skakać nadal. Jej uroda i urok osobisty łagodzą wszystkie napięcia pod manifestem.

Arek

Pracuje  w manifeście
("w okienku"). Wszelkie formalności będziecie załatwiać właśnie z nim, skoczek spadochronowy. Bardzo poukładany, spokojny, młody człowiek, który nieco boi się słońca ;) Na zewnątrz wychodzi po zmroku... Po tym jak pierwszy raz podpisał swój kubek, pojawiło się ich zdecydowanie więcej. To jest właśnie ta moc.Pan Janeczek

Nasz najstarszy i najmocniejszy skoczek spadochronowy. Na głowie ma tyle włosów co wszyscy instruktorzy w PeTe razem wzięci.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego